NASZE KONIE

STAJNIA – W SAMO POŁUDNIE / NASZE KONIE

W naszej stajni mieszka 6 koni różnych ras. Wśród nich jest pięć wałachów oraz jedna klacz. Dwa konie ras zimnokrwistych, dwa haflingery i dwa kuce walijskie. Niewielka ilość koni gwarantuje, że każdy jeździec jest traktowany indywidualnie. Jest to również gwarancją naszej świadomości jakie usposobienie ma dany koń i jakiego zachowania możemy się spodziewać w danej sytuacji. Skupiamy się na naszych koniach nawet gdy nie mamy klientów, dlatego konie są spokojne, wybiegane i zrelaksowane .Wszystkie konie są w treningu do jazdy zarówno w stylu klasycznym jak i jeździe western, jeździmy w teren na luźnej wodzy lub kantarach. Konie pracują w swoim tempie i od zdolności jeźdźca zależy jakie są efekty. Wszystkie konie również skaczą przeszkody.

Nasze konie nigdy nie były zmuszane do pracy przy użyciu batów i palcatów. Często jeźdźcy upragnione efekty osiągają dopiero po kilku jazdach ponieważ bez używania pomocy, które stresują konia jest to proces dłuższy i trudniejszy ale…oparty na miłości, zaufaniu i przyjaźni. Takie efekty dają najwięcej satysfakcji kiedy koń, staję się naszym partnerem podczas jazdy a nie maszyną zmuszaną do pracy. Największa radość sprawia nam gdy nasze konie w końcu współpracują z jeźdźcami po wielu trudnych treningach. Konie, które pracują bez palcatów i batów pokazują jeźdźcom co należy poprawić i nad czym popracować…czy jest to spokojna ręka czy dosiad. Konie akceptują nas takich jacy jesteśmy, ale oceniają nas według naszych uczynków. Starajmy się zdobywać ich zaufanie i sprawić aby nasze wspólne spotkania były radością i dla jeźdźca i dla konia…aby konie kojarzyły trening z czasem jaki im poświęcamy i zabawą…a kluczami do sukcesu są ŁAGODNOŚĆ I CIERPLIWOŚĆ.

Kilka słów o naszych rumakach:

Maciek

Maciek – 27– letni koń rasy zimnokrwistej, maści kasztanowatej o bardzo spokojnym usposobieniu. Idealny rumak do nauki od podstaw, spokojny i doświadczony. „Koń profesor”, który sam uczy jeźdźca jak powinien siedzieć w siodle i jakie dawać sygnały. Wspaniały koń, każdy kto rozpoczynał swoją przygodę na tym rumaku z uśmiechem wspomina zaufanie jakim darzył to stworzenie. Koń, który nigdy nikomu nie zrobił krzywdy. Bardzo wygodny i idealny do nauki jazdy „na oklep”.

PressiPresi – 12-letni koń rasy zimnokrwistej, maści karej. Spokojny koń, nieco wymagający od jeźdźca. Dla osób, które samodzielnie kłusują oraz potrafią kierować koniem. Koń o spokojnym usposobieniu, dla początkujących trudny i nieco uparty. Za to efekty nauki na tym koniu są dużo większe niż na koniach jeżdżących w zastępie i nie koniecznie wymagających czegokolwiek od jeźdźca.

RogerRoger – 7-letni koń rasy Haflinger, maści izabelowatej. Koń o żywszym temperamencie niż wyżej wymienione rumaki. Koń dla osób dobrze jeżdżących. Żywy w terenie oraz na padoku.

 

 

TessTess – 7-letni koń rasy Haflinger, maści izabelowatej. Koń o żywym temperamencie. Przeznaczony dla osób bardzo dobrze jeżdżących. W terenie oraz na padoku bardzo żywy. Mimo żywego temperamentu koń bezpieczny.

 

 

EcoEco – 6-letni kuc walijski, maści siwej. Bardzo żywy koń o temperamencie konia arabskiego.

 

 

 

StellaStella – 11-letnia klacz kuca walijskiego, maści gniadej. Idealna do nauki dla dzieci. Spokojna, grzeczna ale bardzo ambitna. Nadaje się do pracy na lonży, oprowadzanek, jazdy na padoku oraz w terenie.

5 thoughts on “NASZE KONIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>